Bunkier-Wisła. Symulator nalotu i bombardowania


Historia obiektu

Kryta, betonowa szczelina przeciwlotnicza LSDG (Luftschutz Deckungsgraben im Beton, LS-Betondeckungsgraben) z 1943 roku. Zbudowana z lanego betonu (ściany, część stropu) i prefabrykatów (strop nad prostymi odcinkami korytarza). Wyposażona w grawitacyjny układ wentylacyjny, z trzema nadciśnieniowymi zaworami jednokierunkowymi. Zadaniem schronienia była najprawdopodobniej ochrona pracowników pobliskiego portu na Wiśle, ewentualnie załogi obsługującej zbiornik gazu.

Tylko tu!

♦ Szczelina została zaadaptowana na symulator nalotu BUNKIER-WISŁA. Dzięki super niskotonowym głośnikom, światłu i innym efektom specjalnym, odwiedzający mają okazję na własnej skórze doświadczyć emocji, które towarzyszą nalotowi. Atmosferę wzmagają animatorzy. Odziana w mundury załoga Bunkra bierze Gości pod swoją komendę. Pokaz trwa ok. 15 minut.

Info praktyczne/godziny/bilety

♦ Codziennie od 10:20 do 17:40.

♦ Bilety na 2022 r. – dzieci i dorośli 7 PLN.

Uwaga! Bunkier Wisła jest atrakcją sezonową, czynną zwykle od połowy kwietnia do października. Polecamy śledzić aktualne informacje na stronie obiektu.

We wrześniu i październiku obiekt czynny jest w weekendy dla wszystkich zainteresowanych, zaś dla grup otwierany jest na zamówienie.

Bilety online: https://www.rezerwacje.torunatrakcje.pl

Adresy/telefony/www

Bulwar Filadelfijski 10
tel. (56) 621 07 14
http://www.bunkierwisla.pl/
biuro@domlegend.pl

Wyznaczanie trasy

  pokaż opcje