Handel w cieniu wieży


A więc jednak

Udało nam się ustalić, że krążące po mieście wieści nie są tylko plotką. Z końcem stycznia 2017 roku ruszają prace budowlane na Rynku Staromiejskim. Jak już informowaliśmy, Ratusz Staromiejski został zakupiony przez znaną sieć handlową.

Francuzi, Brytyjczycy, Niemcy, Portugalczycy, Polacy?

Negocjacje są objęte tajemnicą, nie wolno nam zatem zdradzić marki nabywcy. Możemy tylko powiedzieć, że sieć ma już w Toruniu kilka placówek. Planowana na Starym Mieście będzie największą w Polsce i jedną z najbardziej prestiżowych w Europie.

Zmiany, zmiany, zmiany

W przesłanym do naszej redakcji komunikacie prasowym inwestora czytamy:

Pragniemy uszanować charakter tego miejsca. Ratusz Staromiejski w sporej części stawiany był na dom kupiecki. Kupcy wracają do Ratusza! Planujemy rozbiórkę czterech skrzydeł budowli. W ich miejscu stanie zgodny ze współczesnymi trendami i smakiem gmach. Parter zajmie market naszej sieci. Pierwsze i drugie piętro oddajemy najemcom. Podpisaliśmy już umowy na 60 % powierzchni. Możemy zdradzić, że na wyższych kondygnacjach skorzystać będzie można z siłowni, wypić kawę oraz zakupić obuwie renomowanych marek.

Wieża zostaje

Inwestor obiecuje pozostawić wieżę. Jest to jedyny element Ratusza widoczny w wiślanej panoramie. To świetne miejsce na ekspozycję naszego logotypu – przekonuje rzecznik. Iluminowana panorama wzbogaci się o kolejny świetlny akcent.

Raj dla zmotoryzowanych

Płyta Rynku zostanie zamieniona na parking, na którym zmieści się 3 tysiące aut. Inwestor prowadzi już rozmowy ze znaną spółką paliwową. Według planów pomnik Kopernika ma zostać przekształcony w oryginalną samoobsługową stację benzynową. Cokół, na którym stoi astronom, ma być przebudowany na dystrybutor, studzienka w zbiornik paliwa.

 Materiały INWESTORA

© tekst: Οἰδίπους, wizualizacje: Małgosia Zbierska